Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
First Grade 13 25 Feb 17
4 Mar 17
North West Sydney
8/156(dec) DL Johnson 53*  A Haider 4/39 A Dalal 3/57
def Balmain South Sydney
144 H Thomas 58 V Kumar 34  JL Forbes 4/24 DL Johnson 3/36 N Chant 3/52
Kanebridge Oval 
Second Grade SF 18 Mar 17
19 Mar 17
Warringah
drew Balmain South Sydney
Weldon Oval 
Third Grade 13 25 Feb 17
4 Mar 17
North West Sydney
drew Balmain South Sydney
Castlewood Oval 
Fourth Grade 13 25 Feb 17
4 Mar 17
Balmain South Sydney
drew North West Sydney
Alexandria Park 
Frank Gray Shield 7 5 Feb 17 Balmain South Sydney
v BYE
 
Triforce Sports Tim Creer Cup QF 11 Mar 17 Mt Pritchard-Southern Districts Black
1/83 S Alam 40 I Rana 32*  
def Balmain South Sydney Mustangs
80  M Ahmed 3/8 MF FAISAL 2/1 I Rana 2/16 T Haider 2/18
Greenway Park 2 
Jack Pace Shield 5 11 Dec 16 Balmain South Sydney
61  
def by Old Aloysians
3/194(cc)  
Alan Davidson Oval 
Club Games 15 5 Mar 17 Old Cranbrookians
v Balmain South Sydney
Dangar Oval - Rosebay 
IWHJCA Under 11 - Mitchell Starc Division 11 4 Mar 17 Balmain South Sydney White
drew RHH Jolly Rogers
Westminster 
IWHJCA U11 Mitchell Starc BSSCC Black Tigers 11 5 Mar 17 Balmain South Sydney Black
drew Concord Briars White
Campbell 1 
IWHJCA Under 11 - Glenn McGrath Division 11 4 Mar 17 Balmain South Sydney Red
drew Concord Briars Gold
Campbell 1 
IWHJCA Under 11 - Glenn McGrath Division 11 4 Mar 17 Five Dock RSL
drew Balmain South Sydney Raj Tigers
Five Dock 
IWHCA Under 12-TRI CRICKET GF 12 Mar 17 Balmain South Sydney Sabres
5/120(cc) G Quoyle 48  D Ryan 2/5
def by Concord Briars Maroon
7/121 D Ryan 50*  B Champion 5/7
Edwards 
Sportswave T20 Cup GF 13 Nov 16 Mt Pritchard-Southern Districts
54  
def by Balmain South Sydney
6/116(cc)  
Kanebridge Oval (In Bruce Purser Reserve) 
IWHJCA Under 10 - Steve Waugh Division SF 11 Mar 17 Concord Briars Gold
1/81 M Plunkett 25*  
def Balmain South Sydney Bengals
6/80(cc)  J Kelly 2/5
Arthur Walker Reserve 
IWHJCA Under 10 - Adam Gilchrist Division GF 18 Mar 17 Balmain South Sydney Gold
drew Concord Briars Blue
St Lukes 2 
IWHCA Under 9- Allan Border Division 16 11 Mar 17 Balmain South Sydney Gold
v Gladesville RSL
Bedlam Bay 
IWHCA Under 9- Allan Border Division 16 11 Mar 17 Concord Briars White
v Balmain South Sydney Red
Cohen 
IWHCA Under 9- Kim Hughes Division 16 11 Mar 17 Concord Briars Blue
v Balmain South Sydney Greens
St Lukes 1 
IWHCA Under 9- Kim Hughes Division 16 11 Mar 17 Concord Briars Green
v Balmain South Sydney Black
Easton 
IWHCA Under 9- Mark Taylor Division 16 11 Mar 17 BYE
Balmain South Sydney Jets
 
IWHCA Under 8- Mitchell Marsh Division 16 11 Mar 17 Balmain South Sydney Reds
v RHH Blackpearls
Jessie Stewart Reserve 
IWHCA Under 8- Steve Smith Division 16 11 Mar 17 RHH Mariners
v Balmain South Sydney Black
Blackmore Oval 
IWHCA Under 8- David Warner Division 16 11 Mar 17 Balmain South Sydney Gold
v Concord Briars Green
Blackmore Oval 
SEJCA/IWH Under 13 14 26 Feb 17 Balmain South Sydney Black
drew Concord Briars Gold
Callan 
SEJCA/IWH Under 13 14 26 Feb 17 Easts Dolphins
drew Balmain South Sydney White
Robertson Rd 12/MP 6 
SEJCA/IWH Under 13 14 26 Feb 17 Ryde Hunters Hill Jack Sparrows
drew Balmain South Sydney Sabres
Gannon 
SEJCA/IWH Under 14 13 26 Feb 17 Balmain South Sydney U14
5/96(cc) L Johnston 58*  
def Cross over match U15
9/93  
Jubilee Oval 
SEJCA/IWH Under 15 PF 12 Mar 17 Easts Dolphins
0/148 F Walton 70* J Watson 66*  
def Balmain South Sydney U15
8/147(cc)  L Jowett 2/29
Kensington Oval 
SEJCA/IWH Under 16/17 PF 12 Mar 17 Randwick Juniors Renegades
5/231(cc) TA Byrnes 117* TA Greig 48  LD Walton 2/37 MD Hochuli 2/44
def Balmain South Sydney
159 P Watson 53 C Barrett 31  M O'Loughlin 5/35 J Hardwicke-Owen 2/13
Petersham Oval