Hall of Fame - Batting | Balmain South Sydney Cricket Club
Choose download format:
Microsoft Excel 2007
Microsoft Excel 2003
Tab separated values (TSV)
Comma separated values (CSV)
Share:
 

Hall of Fame - Batting

Season 
Grade 
Grade Type 
Match Format 
select
RunsplayerIdseasonIdclubIdmatchIdRunsPlayerTeamSeasonGradeRoundInnsOpponent
1119165607312634062638788119Freddy AustinBalmain South Sydney2017/2018Second Grade10 1Georges River
2114139842112634062658046114*Nicholas ChampionBSS Bengals2017/2018IWHJCA Under 11 - Glenn McGrath Division9 1Concord Briars White
3111167620212634062638767111*Hamish MerrimanBalmain South Sydney2017/2018Second Grade7 2Epping
4108173985712634062722560108*Issac L KumarBalmain South Sydney Eagles2017/2018Tim Creer Cup B Division21 1Roseville
5107159692412634062722443107Lohith VenkataramanappaBalmain South Sydney Eagles2017/2018Tim Creer Cup B Division15 1Lane Cove
6106120703212634062638730106Paul HeardBalmain South Sydney2017/2018Second Grade1 1Warringah
7104115635212634062637838104*Arfan HaiderBalmain South Sydney2017/2018First Grade6 1Roseville
8104167620212634062638753104Hamish MerrimanBalmain South Sydney2017/2018Second Grade5 1Lindfield
910382207812634062659679103*Clancy BarrettBalmain South Sydney2017/2018ISCC Under 16/17 Competition9 1Coastal Sharks
1010282207812634062659664102*Clancy BarrettBalmain South Sydney2017/2018ISCC Under 16/17 Competition4 1Randwick Thunder
1110087790212634062659608100*Harrison JohansenBalmain South Sydney 152017/2018ISCC Under 15 Competition2 1Concord Briars Maroon 15
121005760812634062637919100Max WakefieldBalmain South Sydney2017/2018First Grade13 1Auburn
13985489291263406267207198Tom A D'ArcyBalmain South Sydney2017/2018Fourth Grade2 1Lane Cove
149012070321263406263873890Paul HeardBalmain South Sydney2017/2018Second Grade3 1Strathfield
158712251291263406281770987Benjamin JonesBalmain South Sydney 152017/2018ISCC Under 15 CompetitionGF 1Randwick Renegades 15
16859489391263406265960885Clive ManzieBalmain South Sydney 152017/2018ISCC Under 15 Competition2 1Concord Briars Maroon 15
178513108321263406263781185Harry ThomasBalmain South Sydney2017/2018First Grade4 1Pennant Hills
188415969241263406272255384Lohith VenkataramanappaBalmain South Sydney Eagles2017/2018Tim Creer Cup B Division20 1Georges River
19847673531263406268056284Ryan C ChristoffersenBalmain South Sydney Tigers2017/2018Tim Creer Cup A Division1 1Balmain South Sydney Mustangs
20819173441263406265964781Milan S SwarajBalmain South Sydney 152017/2018ISCC Under 15 Competition15 1Concord Briars Maroon 15
218111563521263406263784581*Arfan HaiderBalmain South Sydney2017/2018First Grade7 1Epping
228113108321263406263790581Harry ThomasBalmain South Sydney2017/2018First Grade11 1North West Sydney
237515969241263406271194875Lohith VenkataramanappaBalmain South Sydney Eagles2017/2018Tim Creer Cup B Division12 1Mt Pritchard-Southern Districts Green
Note: Qualification levels for this report are 75 and 100 runs.

*Type in the search box and hit Enter to search. The list will be filtered by matches in the first three columns.


 Download data...